Termomodernizacja przychodni specjalistycznej na os. Uroczym 2

Nowa elewacja, docieplenie budynku i wymiana stolarki okiennej to zadania, które w przychodniach zdrowia są systematycznie wykonywane przez Zarząd Budynków Komunalnych. Prace tym razem dotarły do budynku na osiedlu Uroczym.

Termomodernizacja przychodni specjalistycznej na os. Uroczym 2
Fot. Zarząd Budynków Komunalnych

W ramach termomodernizacji budynku przychodni wykonana zostanie hydroizolacja fundamentów, ocieplenie stropu granulatem z wełny, ale także dokonana zostanie wymiana obróbek blacharskich, docieplenie ścian szczytowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. W projekcie przewidziane jest również czyszczenie i malowanie elewacji oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego i odgromowego. Choć inwestycja w tym budynku obiegnie końca na przełomie sierpnia i września, już dzisiaj widać jej pierwsze efekty.

 

W latach 2015-2021 Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie przeprowadza prace w zakresie głębokiej termomodernizacji budynków przychodni zdrowia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przy wsparciu środków Unii Europejskiej. Projektem objęto 34 budynki na terenie całego miasta. W 2019 r. zostaną zakończone prace zarówno związane z dociepleniem elewacji jak i modernizacje instalacji centralnego ogrzewania w 19 budynkach. Wartość projektu  szacuje się na około 28,5 mln. Przedmiotowe przedsięwzięcie poprawia estetkę, ale przede wszystkim pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię.

Adres:
Osiedle Urocze 2, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Krzysztof Marcinkiewicz
Podmiot publikujący: ZBK w Krakowie
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Partnerzy