Termomodernizacja przychodni zdrowia trwa!

Nowe elewacje, docieplanie budynków i wymiana stolarki okiennej zostały zakończone w kolejnych przychodniach zdrowia. Termomodernizacja kolejnych czterech przychodni się zakończyła.

 

Termomodernizacja przychodni zdrowia trwa!
Fot. ZBK

 

Przychodnie zdrowia na os. Niepodległości, os. 2 Pułku Lotniczego, ul. Nałkowskiego i przy ul. Młodej Polski to kolejne placówki objęte termomodernizacją, na których prace właśnie się zakończyły. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie przeprowadza prace w zakresie głębokiej termomodernizacji budynków przychodni zdrowia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przy wsparciu środków Unii Europejskiej. Projektem objęto 34 budynki na terenie całego miasta. W 2019 r. zostaną zakończone prace zarówno związane z dociepleniem elewacji jak i modernizacje instalacji centralnego ogrzewania w 19 budynkach. Wartość projektu  szacuje się na około 28,5 mln. Wykonywane prace poprawiają estetkę i pozwalają zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię, które stają się bardziej ekologiczne.

W ramach termomodernizacji budynków przychodni wykonywana jest hydroizolacja fundamentów, ocieplenie stropu granulatem z wełny, ale także wymiana obróbek blacharskich, docieplenie ścian szczytowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. W projekcie zawsze przewidziane jest czyszczenie i malowanie elewacji oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego i odgromowego.

 

Pokaż metkę
Autor: Krzysztof Marcinkiewicz
Osoba publikująca: Krzysztof Marcinkiewicz
Podmiot publikujący: ZBK w Krakowie
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Partnerzy