Aktualności ogólne

Zwiedź Łapiankę w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 14 października będzie okazja by zwiedzić Fort 52a Łapianka (Jugowice). Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie i RAWELIN Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii zapraszają do oglądania obiektu w ramach Dni Twierdzy Kraków. Odbędzie się kilka tur zwiedzania, pierwsza o godz. 10, kolejne będą wyznaczane po zgłoszeniu się chętnych. Wejście jest bezpłatne ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja biletów na stronie: http://www.schronynh.rawelin.org/index.php/rezerwacje.

Więcej podjazdów dla niepełnosprawnych

1 300 100 zł - taką kwotę planuje wydać w tym roku Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie na likwidację barier architektonicznych w obiektach przeznaczonych na świadczenie usług zdrowotnych. To kontynuacja zadań, które ZBK prowadzi od kilku lat. Warunki dostępności przychodni dla osób niepełnosprawnych zostaną poprawione głównie przez modernizacje lub budowy specjalnych podjazdów i wind.

Trwa rewitalizacja fortu Łapianka

Krajobraz zapola fortu Łapianka zmienił się nie do poznania. Tworzony jest tu wzorowy krajobraz parkowy zieleni fortecznej. Dzięki pięknej pogodzie udało się zrobić kilka ładnych zdjęć. Zobaczcie jak wygląda teraz otoczenie Łapianki!

Pięknieją elewacje pawilonów

Elewacje pawilonów handlowych zarządzanych przez ZBK zmieniają swój wygląd! Obecnie trwają prace przy budynkach na os. Kolorowym 10 i Centrum D7. Oba pawilony zostały zbudowane w latach 60. ubiegłego wieku, w ostatniej modernistycznej fazie budowy Nowej Huty. Charakteryzują się dużymi powierzchniami przeszklonymi lokali handlowych. Ze względu na nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalne znalazły się na krakowskim szlaku polskiego modernizmu.

Prezydent otrzymał raport w sprawie fortów

Dr Krzysztof Wielgus w imieniu Antoniego Oleksickiego, prezesa Komisji Architektury Militarnej Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS-POLSKA, czyli najwybitniejszych w kraju znawców architektury militarnej, przekazał prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu raport z sesji wyjazdowej Komisji, która odbyła się w marcu tego roku w Krakowie.

Wymieniamy okna w mieszkaniach komunalnych

Prawie 900 tys. zł Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie wyda w tym roku na wymianę okien w mieszkaniach komunalnych. Za tę kwotę zostanie wymienionych ponad 540 okien w 200 mieszkaniach.

Kram w Sukiennicach do wynajęcia!

Kram nr 26 w Sukiennicach idzie na wynajem! To niebywała okazja – chociażby ze względu na położenie lokalu w miejscu bardzo atrakcyjnym i z historyczną tradycją handlu. Lokal użytkowy o którym mowa ma łączną powierzchnię 10,64 mkw. oraz udział w powierzchni wspólnej o metrażu 1,47 mkw. (toalety i pomieszczenie kupieckie).

Mural Liberatora już gotowy

Wspólny projekt miasta Kraków i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego - mural Liberatora na budynku przy ul. Dąbrowskiego 14 został ukończony.

Na Zabłociu powstaje mural Liberatora!

Na Zabłociu powstaje mural Liberatora!

Fort Batowice: bieganie i zwiedzanie

Biegali i zwiedzali fort Batowice

Niedzielny bieg (5 sierpnia) przy forcie Batowice w Mistrzejowicach cieszył się dużym zainteresowaniem.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY