Aktualności ogólne

Trwa rewitalizacja fortu Łapianka

Krajobraz zapola fortu Łapianka zmienił się nie do poznania. Tworzony jest tu wzorowy krajobraz parkowy zieleni fortecznej. Dzięki pięknej pogodzie udało się zrobić kilka ładnych zdjęć. Zobaczcie jak wygląda teraz otoczenie Łapianki!

Pięknieją elewacje pawilonów

Elewacje pawilonów handlowych zarządzanych przez ZBK zmieniają swój wygląd! Obecnie trwają prace przy budynkach na os. Kolorowym 10 i Centrum D7. Oba pawilony zostały zbudowane w latach 60. ubiegłego wieku, w ostatniej modernistycznej fazie budowy Nowej Huty. Charakteryzują się dużymi powierzchniami przeszklonymi lokali handlowych. Ze względu na nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalne znalazły się na krakowskim szlaku polskiego modernizmu.

Prezydent otrzymał raport w sprawie fortów

Dr Krzysztof Wielgus w imieniu Antoniego Oleksickiego, prezesa Komisji Architektury Militarnej Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS-POLSKA, czyli najwybitniejszych w kraju znawców architektury militarnej, przekazał prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu raport z sesji wyjazdowej Komisji, która odbyła się w marcu tego roku w Krakowie.

Wymieniamy okna w mieszkaniach komunalnych

Prawie 900 tys. zł Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie wyda w tym roku na wymianę okien w mieszkaniach komunalnych. Za tę kwotę zostanie wymienionych ponad 540 okien w 200 mieszkaniach.

Kram w Sukiennicach do wynajęcia!

Kram nr 26 w Sukiennicach idzie na wynajem! To niebywała okazja – chociażby ze względu na położenie lokalu w miejscu bardzo atrakcyjnym i z historyczną tradycją handlu. Lokal użytkowy o którym mowa ma łączną powierzchnię 10,64 mkw. oraz udział w powierzchni wspólnej o metrażu 1,47 mkw. (toalety i pomieszczenie kupieckie).

Mural Liberatora już gotowy

Wspólny projekt miasta Kraków i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego - mural Liberatora na budynku przy ul. Dąbrowskiego 14 został ukończony.

Na Zabłociu powstaje mural Liberatora!

Na Zabłociu powstaje mural Liberatora!

Fort Batowice: bieganie i zwiedzanie

Biegali i zwiedzali fort Batowice

Niedzielny bieg (5 sierpnia) przy forcie Batowice w Mistrzejowicach cieszył się dużym zainteresowaniem.

Rewitalizacja fortu Borek

Prawie 8 milionów złotych  na dofinansowanie rewitalizacji fortu Borek

Rozpoczął się kolejny etap prac przy Forcie Borek.  W ostatnim tygodniu lipca nastąpiło wprowadzenie wykonawcy na  obiekt.  Prace potrwają do 30 listopada  2018 roku, a ich wykonawcą jest  krakowska firma DeS , która już wcześniej prowadziła roboty rewitalizacyjne przy Forcie Borek.

 

Fort Batowice: bieganie i zwiedzanie

 

Fort Batowice: bieganie i zwiedzanie

Kolejna, VI edycja Biegu Twierdzy Kraków odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia przy forcie Batowice w Mistrzejowicach. Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie , Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii Rawelin i Stowarzyszenie Adventure zapraszają wszystkich chętnych na bieganie a potem zwiedzanie fortu.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY