Kolejne przychodnie zdrowia przechodzą eko metamorfozę!

Będzie ładniej i ekologicznie! Nowa elewacja, docieplenie budynku i wymiana stolarki okiennej to zadania, które w przychodniach zdrowia są systematycznie wykonywane przez Zarząd Budynków Komunalnych.

Kolejne przychodnie zdrowia przechodzą eko metamorfozę!
Fot. Krzysztof Marcinkiewicz

Aktualnie prace trwają w 10 budynkach przychodni służby zdrowia w Krakowie:

  1. os. 2 Pułku Lotniczego 22
  2. os. Urocze 2
  3. ul. gen. Kutrzeby 4
  4. ul. Młodej Polski 7
  5. os. Jagiellońskie 1
  6. ul. Nałkowskiego 1
  7. ul. Ułanów 29a
  8. ul. Ułanów 29
  9. os. Niepodległości 2
  10. ul. Pachońskiego 12

W ramach termomodernizacji budynków przychodni wykonywana jest hydroizolacja fundamentów, ocieplenie stropu granulatem z wełny, ale także wymiana obróbek blacharskich, docieplenie ścian szczytowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. W projekcie zawsze przewidziane jest czyszczenie i malowanie elewacji oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego i odgromowego.

W latach 2015-2021 Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie przeprowadza prace w zakresie głębokiej termomodernizacji budynków przychodni zdrowia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przy wsparciu środków Unii Europejskiej. Projektem objęto 34 budynki na terenie całego miasta. W 2019 r. zostaną zakończone prace zarówno związane z dociepleniem elewacji jak i modernizacje instalacji centralnego ogrzewania w 19 budynkach. Wartość projektu  szacuje się na około 28,5 mln. Przedmiotowe przedsięwzięcie poprawia estetkę, ale przede wszystkim pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię, które stają się bardziej ekologiczne.

Pokaż metkę
Autor: Krzysztof Marcinkiewicz
Osoba publikująca: Krzysztof Marcinkiewicz
Podmiot publikujący: ZBK w Krakowie
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Partnerzy