Aktualności ogólne

Karta Krakowska: jak i kiedy przedłużyć jej ważność?

Już od roku krakowianie korzystają z przywilejów, jakie daje Karta Krakowska – tańszych biletów komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej, zniżek w kawiarniach, instytucjach kultury, punktach usługowych a nawet porad prawnych. Karta jest ważna przez rok licząc od daty zaakceptowania wniosku. O północy 31 lipca wygasną zatem uprawnienia tym mieszkańcom, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o wydanie KK w lipcu ubiegłego roku.

Aukcja na najem lokali użytkowych 31.07.2019 r.

Przed przystąpieniem do aukcji, lokale są udostępniane do oglądania, by sprawdzić i ocenić, czy powierzchnia, rozkład pomieszczeń, ilość światła dziennego w lokalu i inne parametry są właściwe do uruchomienia planowanej przez danego oferenta działalności. Szczegółowe informacje poniżej.

Mieszkania treningowe dla bezdomnych

Do 23 lipca można składać oferty w otwartym konkursie ofert na prowadzenie mieszkań chronionych treningowych dla osób bezdomnych. Celem mieszkania treningowego jest przygotowanie pod opieką specjalistów osób przebywających w mieszkaniu do samodzielnego życia.

Przetargi na dzierżawę trzech fortów

Forty „Benedykt”, „Lasówka” i „Mogiła” czekają na nowych najemców. Zarząd Budynków Komunalnych rozpisał przetargi na ich dzierżawę.

Przetarg na rewitalizację fortu nr 52 Borek rozpisany!

Zarząd Budynków Komunalnych ogłasza przetarg na III etap rewitalizacji fortu nr 52 „Borek”.

Jak chronić ptaki i nietoperze w budynkach mieszkalnych?

W ostatnim tygodniu czerwca w budynku Urzędu Miasta Krakowa na os. Zgody 2, w godz. 9.00-11.00, w sali konferencyjnej na najwyższym piętrze odbędą się nieodpłatne szkolenia dla spółdzielni mieszkaniowych, policji, inspektorów budowlanych i innych zainteresowanych osób pt.: „Jak chronić ptaki i nietoperze w budynkach mieszkalnych?” Dostępne są trzy terminy szkolenia: 25, 26 i 27 czerwca

Program Pomocy Lokatorom 2019 ruszył!

Ruszyła XVIII edycja konkursu organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa – Program Pomocy Lokatorom. W konkursie mogą uczestniczyć osoby, które spełniają kryterium niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i kryterium dochodowe, zależne od wielkości gospodarstwa domowego.

Oblężenie fortu

Przejażdżki konne, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy i zwiedzanie zabytkowego fortu, to tylko nieliczne atrakcje, na które mogli liczyć uczestnicy Fortecznego Pikniku Rodzinnego.

Panele fotowoltaiczne produkują więcej energii

Słoneczna pogoda sprzyja produkcji energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu siedziby ZBK przy ul. Czerwieńskiego 16.

Aukcja na najem lokali użytkowych

Najbliższa licytacja zostanie przeprowadzona  28 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie przy ul. Czerwieńskiego 16 (parter - sala konferencyjna).

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY