Aktualności ogólne

Aukcja na najem lokali użytkowych 29.11.

Najbliższa aukcja na najem lokali użytkowych zostanie przeprowadzona 29.11.2019 o godz. 10.00 w sali konferencyjnej ZBK. Więcej informacji poniżej.

Nowoczesny węzeł ciepła przy ul. Józefińskiej

Zarząd Budynków Komunalnych zlikwidował przestarzałą kotłownię gazową w kamienicy przy ul. Józefińskiej 24.

Termomodernizacja przychodni zdrowia trwa!

Nowe elewacje, docieplanie budynków i wymiana stolarki okiennej zostały zakończone w kolejnych przychodniach zdrowia. Termomodernizacja kolejnych czterech przychodni się zakończyła.

 

Budżet Obywatelski: znamy zwycięskie projekty

171 zadań – w tym 10 ogólnomiejskich i 161 dzielnicowych będzie realizowanych w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tak zdecydowali mieszkańcy w trwającym przez 10 dni głosowaniu. Wśród zwycięskich przedsięwzięć najwięcej jest tych z zakresu zieleni i ochrony środowiska, infrastruktury, a także sportu i infrastruktury sportowej. W głosowaniu wzięło udział 53 647 osób, z czego 50 004 oddały ważne głosy.

Umowa na ostatni etap rewitalizacji fortu 52a

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie rozpoczyna kolejny etap rewitalizacji Fortu nr 52a „Łapianka”/ "Jugowice", po zakończeniu której ten historyczny obiekt będzie pełnił funkcje Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego oraz ogólnodostępnych terenów zielonych.

W przyszłym roku zmiana stawek czynszowych

Od 1 maja 2020 r. zmienią się stawki czynszowe z tytułu najmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków oraz lokali stanowiących własność Skarbu Państwa. We wtorek, 15 października prezydent miasta Krakowa zawiadomił Radę Miasta Krakowa, że w środę, 30 października podpisze stosowne zarządzenie w tej sprawie.

Aukcja na najem lokali użytkowych 31.10

Referat Lokali Użytkowych w Zarządzie Budynków Komunalnych informuje, że najbliższa aukcja na najem lokali użytkowych zostanie przeprowadzona 31 października 2019 r.

Oferta pracy w ZBK!

Dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie przyjmuje kandydatów na stanowisko urzędnicze w Referacie Eksploatacji.

Sieć MPEC w zamian za instalacje olejowe w budynkach komunalnych

Zarząd Budynków Komunalnych stawia na niską emisję! W całej gminie nie można ogrzewać budynków paliwami stałymi. ZBK idzie krok dalej -trwa właśnie proces likwidacji grzewczych instalacji olejowych w zasobie gminnym. Właśnie zakończono inwestycję w budynku komunalnym przy ul. Sikorki 15.

Wyremontowaliśmy już 200 pustostanów!

Trzeci kwartał 2019 roku został zamknięty okrągłą liczbą wyremontowanych pustostanów, które wzbogacają zasób mieszkaniowy Gminy Miejskiej Kraków.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY