Lokale mieszkalne rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Program "Oddłużenie"

Osoby, które posiadają zadłużenie z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych, mogą wziąć udział w Programie "Oddłużenie", w ramach którego mogą odpracować swoje zobowiązania względem Gminy Miejskiej Kraków.

 

Kandydaci spełniający kryteria uczestnictwa, po zakwalifikowaniu do udziału w Programie, są zatrudniani w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie. Dzięki temu spłacają oni na rzecz Gminy kwotę zadłużenia w wysokości nie mniejszej niż 50% wynagrodzenia oraz regulują na bieżąco opłaty za korzystanie z lokalu. Osoby te wykonują prace porządkowe i gospodarcze. Dodatkowo mogą one wykonywać prace społecznie użyteczne oraz korzystać ze wsparcia w Klubie Integracji Społecznej MOPS w formie grupowej oraz pracy socjalnej pracowników socjalnych, pomocy prawnika, psychologa lub doradcy zawodowego. Celem tych działań jest aktywizacja zawodowa na otwartym rynku pracy, co umożliwi kontynuację spłaty zadłużenia.

 
Ważne informacje!

 

Klub Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z Zarządem Budynków Komunalnych i przy współpracy z Grodzkim Urzędem Pracy, organizuje spotkania informacyjne dla osób chętnych do udziału w Programie Oddłużenie. Spotkania odbywają się w Klubie Integracji Społecznej na os. Górali 19 w Krakowie. Udział w spotkaniu jest możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu się do KIS osobiście w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, pod numerem telefonu 660-637-821, 660-637-822 lub na adres e-mail: is@mops.krakow.pl

 

Szczegółowe informacje na temat Klubu Integracji Społecznej można uzyskać klikając TUTAJ.

pokaż metkę
Autor: ZBK
Osoba publikująca: Ewa Rzepiszczak
Podmiot publikujący: ZBK w Krakowie
Data publikacji: 2019-10-28
Data aktualizacji: 2022-03-24
Powrót