Wyniki wyszukiwania - znaleziono 27 pasujących obiektów:
Jakie będą nowe zasady wynajmu miejskich lokali użytkowych?
Rada Miasta Krakowa pracuje nad nową uchwałą regulującą zasady wynajmowania gminnych lokali użytkowych. Projekt zastąpi przepisy obowiązujące od 2008 roku i wprowadzi rozwiązania dostosowane do aktualnych potrzeb najemców, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września.
Kraków przygotowuje zmiany zasad najmu lokali użytkowych
Nowe przepisy mają uprościć procedury najmu, by lepiej odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców i organizacji pozarządowych oraz wzmocnić potencjał wykorzystania miejskich lokali. Zapowiadane działania są wynikiem rozmów, jakie miasto prowadziło z przedstawicielami NGO i przedsiębiorcami.
Swięto patrona Krakowa – świętego Józefa
https://krakow.pl/aktualnosci/313383,29,komunikat,swieto_patrona_krakowa___swietego_jozefa.html
19 marca imieniny obchodził Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji w naszym mieście odbyły się uroczystości upamiętniające patrona Krakowa.
„Ławka dialogu” online – pytania i odpowiedzi
https://krakow.pl/dzielnice/295506,artykul,spotkanie_online.html
7 maja 2025 r. odbyło się otwarte spotkanie prezydenta Aleksandra Miszalskiego z mieszkańcami Krakowa na „ławce dialogu” w wersji online.
Miejskie lokale użytkowe przestrzenią rozwoju i wsparcia
Miasto udostępnia pod wynajem lokale użytkowe na cele związane z ochroną zdrowia, działalnością organizacji pozarządowych oraz rozwojem mikroprzedsiębiorstw, w tym także branż chronionych i zanikających. Dzięki wsparciu miasta, sytuacja przedsiębiorców prowadzących działalność w miejskich obiektach może być korzystniejsza od podmiotów wynajmujących lokale na rynku prywatnym. Sprawdź, dlaczego warto wynająć miejski lokal użytkowy.
Restauracja, żłobek, a może siłownia? Wynajmij Jubilatkę
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, rozszerzyliśmy katalog działalności, które można prowadzić w Jubilatce. Najemca będzie miał możliwość otworzyć tam np. restaurację, żłobek, przedszkole lub siłownię. By przystąpić do aukcji, należy dopełnić formalności do dziś, 27 marca.
Informacja dotycząca sklepu „Witaminka”
W ostatnim czasie pojawiają się w mediach informacje o likwidacji kolejnych sklepów i placówek usługowych, które tworzą część krakowskiego krajobrazu, niejednokrotnie od dziesięcioleci. Apel o wsparcie zagrożonych likwidacją miejsc jest dobrym kierunkiem zmierzającym do budowania wśród mieszkańców mody na kupowanie produktów w lokalnych sklepach, nie zaś wyłącznie przez internet. Natomiast próba obarczania miasta za zaistniałą sytuację, w kontekście polityki czynszowej, stanowi dowód na to, że autorzy takich populistycznych sugestii nie posiadają wiedzy w zakresie uregulowanych ustawowo zasad normujących gospodarowanie użytkowym zasobem komunalnym, jak również w kwestii zagadnień związanych z realiami prowadzenia działalności gospodarczej w aktualnych warunkach rynkowych.
Niepewne barierki, „sprzątanie” na Górce Narodowej i czynsz na placu targowym
W sprawie odnowienia barierek na Widłakowej interpeluje radny Marek Sobieraj. Łukasz Gibała pyta o zakończenie prac porządkowych oraz wywóz śmieci przy pętli Górka Narodowa, a także o możliwość obniżenia czynszu dla przedsiębiorców placu Na Stawach.
Miasto proponuje rozwiązania, które pomogą „Jubilatce”
Przedstawiciele ZBK spotkali się w ostatnich dniach z panią Barbarą, która prowadzi sklep z zabawkami i artykułami papierniczymi na nowohuckim osiedlu. W związku z trudną sytuacją finansową „Jubilatki”, rozmawiano o możliwościach, które pozwolą właścicielce nie zamykać firmy. Wśród proponowanych rozwiązań jest podnajęcie części powierzchni sklepu innemu przedsiębiorcy lub przeniesienie działalności. Należy podkreślić, że miasto, udzielając wsparcia wynajmującym lokale użytkowe, jest zobowiązane stosować te same reguły wobec wszystkich najemców i nie może naruszać zasad konkurencji.
W przyszłym roku zmiana stawek czynszowych
https://krakow.pl/aktualnosci/260542,29,komunikat,w_przyszlym_roku_zmiana_stawek_czynszowych.html
Od 1 stycznia 2023 r. będą obowiązywały nowe stawki czynszowe z tytułu najmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy oraz lokali należących do Skarbu Państwa. 6 czerwca prezydent Krakowa podpisze stosowne zarządzenie w tej sprawie. Podwyżki są niezbędne, by miasto mogło inwestować w remonty lokali, a także przystosować do zamieszkania nowo pozyskane.