Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sprostowania, Stanowiska, Opinie

Sprostowanie artykułu w Dzienniku Polskim

2024-03-18

Nawiązując do artykułu autorstwa Pana redaktora Piotra Rąpalskiego, pt. „I runął. Koszmarny spalony dom w Podgórzu w Krakowie nie ma już dachu. I dalej straszy", który ukazał się 14 marca 2024 r. na stronie internetowej "Dziennika Polskiego” wnoszę o sprostowanie zawartych w nim nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji.

Niezgodna z rzeczywistym stanem rzeczy jest informacja, że budynek przy ul. Limanowskiego 47 w Krakowie jest zarządzany przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie.

 

Katarzyna Zapał
Dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie

Sprostowanie artykułu w Gazecie Krakowskiej

2024-03-04

Nawiązując do artykułu autorstwa Pana redaktora Artura Banasika, pt. „Kraków. Kultowy bar mleczny przy ul. Królewskiej do zamknięcia. W Żaku już nie zjemy domowego obiadu", który ukazał się 29 lutego 2024 r. na stronie internetowej "Gazety Krakowskiej” wnoszę o sprostowanie zawartych w nim nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji.

Niezgodna z rzeczywistym stanem rzeczy jest informacja, że sklep usytuowany na osiedlu Teatralnym 11 w Krakowie, zwyczajowo zwany "Jubitalką", został zlikwidowany po 26 latach działalności. Pod szyldem "Jubilatka", sklep w tej lokalizacji działał od roku 2011, a więc przez 13 lat.
Nieprawdziwe jest także stwierdzenie, że likwidacja sklepu na os. Teatralnym 11 w Krakowie, była spowodowana wysokim czynszem z tytułu najmu lokalu.

Decyzja najemcy o zakończeniu prowadzenia sprzedaży stacjonarnej podyktowana była wg jego oświadczenia spadkiem liczby klientów oraz zbyt dużą powierzchnią lokalu, która powodowała wysokie koszty prowadzonej w nim działalności.   

 

Katarzyna Zapał
Dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie

Znajdź