Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności ogólne

Na szlaku Twierdzy Kraków – modernizacje i plany na przyszłość

2023-08-25

Marka „Twierdza Kraków” powstała, by przywrócić pamięci społecznej dziedzictwo architektury obronnej Krakowa. Twierdza jest zabytkiem, dlatego na renowację i adaptację jej obiektów znaczne środki przeznacza m.in. miasto, także z funduszy unijnych, oraz Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa. Historyczne przestrzenie przechodzą rewitalizacje i zyskują nowe, atrakcyjne funkcje.

Fort Barycz - historia i aktualna oferta

2023-08-17

Fort Barycz to fort pancerny, czyli z okresu trzeciej rozbudowy Twierdzy Kraków. Poznaj jego historię i dowiedz się, co obecnie oferuje!

Remonty pustostanów lokali mieszkalnych!

2023-08-03

Remonty pustostanów lokali mieszkalnych są jednym z priorytetów w zakresie polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków.

Oferta pracy w Referacie Lokali Służby Zdrowia i Fortów

2023-07-11

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie poszukuje kandydata na stanowisko Referenta w Referacie Lokali Służby Zdrowia i Fortów na ul. Czerwieńskiego 16 w Krakowie, w ramach umowy o pracę na czas określony, w celu zastępstwa pracownika w czasie usprawiedliwionej nieobecności.

Neony Stylowej znowu zaświecą!

2023-03-01

Miło nam poinformować, że prowadzone na zlecenie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie prace dotyczące rekonstrukcji 3 neonów Restauracji Stylowa oraz renowacji elewacji budynku w obrębie parteru dobiegły końca.

Już w najbliższy piątek 3 marca 2023 r. o godz. 18.00 neony zostaną oficjalnie uruchomione ! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na ich inaugurację.

Prezydent otrzymał raport ICOMOS-POLSKA w sprawie fortów!

2023-02-17

Przedstawiciele Komisji Architektury Militarnej Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS-POLSKA, przekazali Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu raport z wizyty studialnej obiektów wchodzących w skład Twierdzy Kraków, która miała miejsce w październiku 2022 r.

Znajdź