Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Remonty pustostanów lokali mieszkalnych!

Remonty pustostanów lokali mieszkalnych są jednym z priorytetów w zakresie polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków.

Fot. pexels.com

Dzięki wykonywanym pracom, lokale zwolnione przez dotychczasowych użytkowników, mogą po wykonaniu niezbędnych prac remontowych, być ponownie zagospodarowane w celu udzielenia pomocy mieszkaniowej dla osób potrzebujących.

Rok 2022 był rekordowy pod względem ilości pustostanów lokali mieszkalnych przygotowanych do ponownego zasiedlenia i zakończył się liczbą 394 lokali.

Mając na względzie wprowadzone możliwości pozyskiwania środków na remonty pustostanów ze środków państwowych,  Gmina Miejska Kraków - Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie na bieżąco składa wnioski o dotacje na wykonywanie remontów pustostanów z Funduszu Dopłat funkcjonującego w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa mieszkaniowego.

W 2022 roku uzyskano dotację z tego źródła w wysokości ponad 2 100 000 zł (80 % kosztów prac) na remont 70 lokali, spełniających wymogi ww. programu.

Na początku 2023 roku zawarto umowy na przyznanie dotacji z ww. programu w wysokości ponad 1 000 000 zł pozwalające na remont 28 mieszkań.

W dniu 31 lipca 2023 r. przedstawiciel Gminy Miejskiej Kraków odebrał w Warszawie z rąk Pana Waldemar Buda Minister Rozwoju i Technologii symboliczny czek na kolejne przeszło 1 400 000 zł dotacji z ww. programu, pozwalające na wyremontowanie kolejnych 42 lokali.

Łącznie więc w bieżącym roku pozyskaliśmy ponad 2 400 000 zł dotacji z Funduszu Dopłat funkcjonującego w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa mieszkaniowego, pozwalające na remont 70 mieszkań.

Wnioski na remont kolejnych kilkudziesięciu mieszkań zostały również zatwierdzone i oczekują na zawarcie umów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Żbik
Podmiot publikujący: ZBK w Krakowie
Data publikacji: 2023-08-03
Data aktualizacji: 2023-08-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź